Marzec – zajęcia Motylków.

Marzec –  zajęcia Motylków.

TEMAT TYGODNIA: Nadchodzi wiosna.

Drodzy Rodzice!

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o tym, jak ważna jest praca i jej efekty, które dają nam powody do dumy. Poznaliśmy wartość, jaką jest DUMA Z PRACY. Wiemy, że każdy rodzaj pracy zasługuje na szacunek. Dzięki pracy człowiek zaspokaja swoje potrzeby i potrzeby innych ludzi. Dzieci także pracują – ucząc się czy pomagając w obowiązkach domowych.

Nadchodzi wiosna i wszystko zaczyna budzić się do życia – powracają ptaki, widać pierwsze rośliny, jest coraz cieplej; umiemy to dostrzec i nazwać. Wiosna to czas porządków w szafie, w domu i na podwórku czy w ogrodzie. My też wykonaliśmy wiele prac, z których jesteśmy dumni.

Poznaliśmy nową literę c, C – umiemy ją nazwać, znaleźć, kreślić w powietrzu i w liniaturze Możemy przeczytać nowe słowa, a nawet całe zdania lub ułożyć podpis pod obrazkiem.

Coraz lepiej dodajemy i odejmujemy na kasztanach, fasolkach, palcach, a niektórzy z nas w pamięci. To, co policzymy, potrafimy ułożyć z liczb i znaków +, =. Układamy zadania z treścią do obrazków.

 W różny sposób bawiliśmy się przy piosence Drzewo mieszkanie i przy utworze Ptasi berek Tadeusza Kassaka.

Razem z Kubusiem przez cały tydzień uczyliśmy się segregować śmieci.

             

Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

  • – wspólnie z dzieckiem spędzać czas na działaniu i doświadczaniu, zwracając uwagę na to, jak zmienia się przyroda w związku ze zmianą pory roku;
  • – kontrolować korzystanie z internetu – konsekwentnie przestrzegać ustalonych wspólnie zasad;
  • – włączać dzieci do wspólnych codziennych prac i chwalić ich zaangażowanie i efekty; będzie to dla nich doskonała motywacja do podejmowania działań;
  • – bawić się poznanymi literami: o, a, m, l, t, i, d, e, u, k, y, z, b, n, s, r, g, p, w, c: układać sylaby, wyrazy, odczytywać je; zachęcać dzieci do czytania własnym przykładem.

ENGLISH CLASSES

TOPIC: Vegetables

TOPIC: Fruit

TOPIC: Action verbs

TOPIC: Feelings

TOPIC: Family

School supplies 1: https://wordwall.net/pl/resource/7786670

School supplies 2: https://wordwall.net/pl/resource/7786542

Revision : https://wordwall.net/pl/resource/11338486

Fruit and vegetables: https://wordwall.net/pl/resource/11739220

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status