Marzec – zajęcia Biedronek

Marzec – zajęcia Biedronek

 ZAGADNIENIA MIESIĄCA – Marzec:

NADCHODZI WIOSNA: 15.03 – 19.03.


 • Poznajemy nową wartość – SZCZEROŚĆ;
 • Kształtujemy umiejętność oceny własnego zachowania;
 • Zachęcamy do szczerości i mówienia prawdy;
 • Zakładamy hodowlę fasoli i cebuli;
 • Poznajemy zjawiska zwiastujące zmianę pory roku;
 • Rozpoznajemy i nazywamy własne emocje;
 • Poznajemy cechy marcowej pogody;
 • Doskonalimy umiejętność przeliczania;
 • Wzbogacamy wiadomości na temat wiosny;
 • Jestem eko – zachęcamy swoich bliskich do używania reklamówek materiałowych;

Kochani Rodzice!

 • Zachęcajcie dzieci do wspólnych prac domowych – w tym tygodniu zwracamy uwagę na używanie reklamówek materiałowych i nadal pamiętamy o segregacji śmieci;
 • Zachęcamy do założenia w domu mini – ogródka: fasola, cebula, pietruszka itp… i obserwacji wzrostu tych roślin;
 • Rozmawiajcie codziennie z dzieckiem o tym co wydarzyło się w przedszkolu;
 • Zachęcam do wspólnych spacerów i zabaw na świeżym powietrzu oraz obserwacji zachodzących zmian w przyrodzie;

Kiedy wiosna przyjdzie do nas

I. Kiedy wiosna przyjdzie

do nas roześmiana i zielona.

Razem z wiosną wszystkie

dzieci zaśpiewają tak:

Ref: Zielona trawa,

zielony mech,

zielona żaba rechu, rechu, rech.

Zielona trawa, zielony mech,

zielona żaba rechu, rechu, rech.

II. Rośnie trawa, rosną liście,

rosną szybko dzieci wszystkie.

Przyleciały już bociany i klekocą tak:

Ref: Zielona trawa,

III. W lesie kwitnie już zawilec,

obudziły się motyle.

A wieczorem nad łąkami słychać żabi śpiew.

11 ważnych rzeczy, których warto nauczyć swoje dziecko
Rodzice, jako pierwsi nauczyciele, mają wyjątkową moc w kształtowaniu swoich dzieci, zanim te dobrze poznają jak wygląda świat, to właśnie opiekunowie są odpowiedzialni za postawy pociech.


To jakimi osobami staną się w przyszłości nasze dzieci zależy głównie od nas, dlatego też ważne jest aby wiedzieć co mówić i jak zachowywać się przy swoim dziecku.


Najważniejsze są pierwsze lata, kiedy to dziecko jest obserwatorem. Według psychologów to właśnie do dziesiątego roku życia, pociechy obserwują i zaczynają tworzyć swój własny światopogląd.
Dzisiaj poznamy kolejne wskazówki, których warto nauczyć swoje pociechy.

Dzisiaj poznamy ostatnie wskazówki, których warto nauczyć swoje pociechy.

 1. Naucz dziecko oszczędzania
  Jeśli Twoje dziecko dostaje od Ciebie kieszonkowe, pokaż mu na czym polega oszczędzanie. Jeśli pociecha marzy o nowej zabawce, książce lub dodatkowych zajęciach, wyjaśnij że wszystko kosztuje i potrzebne są pieniądze. Załóż osobny słoik do zbierania oszczędności – niech pociecha od najmłodszych lat szanuje pieniądze, dzięki temu w przyszłości będzie wydawać je roztropniej.
 2. Docenianie natury
  W dzikiej przyrodzie skrywa się wiele piękna. Pokaż dziecku co oznacza szanowanie natury, naucz segregacji śmieci oraz szacunku do przyrody. W Polsce istnieje aż 23 Parki Narodowe, wybierz się ze swoją pociechą do jednego z nich – naucz rozpoznawania drzew, pokaż gatunki zagrożone wyginięciem. Najbliższy to Ojcowski Park Narodowy. Taka wycieczka będzie miała wpływ edukacyjny, ale pozwoli Wam także spędzić razem czas i lepiej się poznać. Zachęcaj do odkrywania przyrody poprzez ogrodnictwo, zajęcia na świeżym powietrzu i obserwowanie zwierząt.
 3. Pokaż czym jest empatia
  Współczucie i zrozumienie dla innych nie jest tak obce dla młodszych dzieci, ale może to być trudne dla tych trochę starszych. Jednym z najlepszych sposobów na rozwijanie empatii jest przypominanie dziecku, by postawiło się na miejscu drugiej osoby. Takie lekcje kończą się nauką życzliwości, cierpliwości oraz wrażliwości na potrzeby innych.
 4. Szacunek oraz inne wartości
  Żyjemy w świecie, w którym istnieją różne rodzaje rodzin i osób. Niezbędna jest uprzejmość i szacunek dla innych dzieci, bez względu na to, kim są. W prawdziwym życiu dziecko zobaczy osobę z niepełnosprawnością fizyczną, starszą, pochodzącą z innego kraju, lub której rodzina nie jest podobna do jej własnej. Uczenie dziecka szacunku dla innych, którzy mogą wyglądać, żyć, jeść lub działać inaczej niż Twoja rodzina, jest drogą do otwartego umysłu i serca oraz akceptowania innych.

Życzymy miłej zabawy!

TOPIC: Easter

TOPIC: Weather

TOPIC: Clothes

TOPIC: Clothes

TOPIC: Food

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status