Zmisiowany Ekokalendarz – Tydzień reklamówek wielorazowych.

Polacy są w czołówce europejskiej pod względem zużywania jednorazówek. Polak zużywa ich rocznie średnio około 300. Średnia dla Europy to 200. Reklamówki foliowe stanowią poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego. Ich rozkład może trwać od kilkudziesięciu do nawet kilkuset lat. Torby wielorazowe są korzystniejsze dla środowiska naturalnego. Dlatego też w naszym przedszkolu obchodziliśmy tydzień reklamówek wielorazowych. Przedszkolaki poznały zalety używania toreb wielorazowych oraz zaprojektowały swoje wymarzone torby na zakupy. A nasza Igusia i Karolinka z grupy Pszczółki udały się z własnymi torbami na zakupy!