Maj – co słychać u Motylków?

TEMAT TYGODNIA: Rodzina razem się trzyma.

Drodzy Rodzice!

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o naszych rodzinach. Najpierw rozmawialiśmy z dziadkami i wiemy, jacy byli nasi rodzice, gdy mieli sześć lub siedem lat – co lubili, a czego nie, jak się zachowywali i czy chodzili do przedszkola tak jak my. Dowiedzieliśmy się, gdzie pracują i co robią w swojej pracy. Staramy się zrozumieć, jak wielką wartością jest RODZINA – daje poczucie bezpieczeństwa, a wszyscy jej członkowie wzajemnie sobie pomagają.

Poznaliśmy już wszystkie litery – potrafimy czytać nie tylko proste wyrazy, lecz także zdania. Niektórzy z nas czytają innym dzieciom.

Coraz lepiej dodajemy i odejmujemy na palcach, a niektórzy z nas w pamięci. Ćwiczyliśmy płacenie, kupując prezenty dla rodziców – oczywiście w zabawie.

Poznaliśmy nową piosenkę, którą zaśpiewamy mamie i tacie. Zatańczymy im też taniec.

Poznaliśmy biografię dwóch wielkich Polaków: Mikołaja Kopernika oraz Marii Skłodowskiej – Curie.

Wiemy już wszystko o ciele człowieka! Dowiedzieliśmy się m.in. dlaczego siwieją i wypadają włosy.

W dalszym ciągu poznajemy przygody detektywa Pozytywke oraz rozwiązujemy z nim zagadki rozwijając logiczne myślenie.

Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

• mówcie dzieciom, jak bardzo są dla Was ważne, o swoich uczuciach i emocjach związanych z rodziną;
  • rozmawiajcie z dziećmi o wszystkim – opowiadajcie historie i anegdoty ze swojego dzieciństwa;
  • opowiadajcie o swojej pracy – w ten sposób uczycie je szacunku do pracy i pokazujecie jej wartość.
  • ćwiczcie dzielenie wyrazów na głoski;
  • próbujcie w domu czytania metodą sylabową.