Czerwiec – co słychać u Motylków?

Temat tygodnia: ŻEGNAMY PRZEDSZKOLE

Drodzy Rodzice!

W minionym tygodniu poznaliśmy nową wartość, jaką jest ROZWAGA. Niedługo będziemy spędzać czas nad wodą, w górach, w lesie. Poznanie właściwych i bezpiecznych zasad zachowania w tych miejscach to gwarancja radosnego spędzenia wspólnych chwil. Rozwaga w działaniu to coś, co zapewni, że nic złego nam się nie stanie.

Poznaliśmy też wiele regionów i związanych z nimi krajobrazów – rozumiemy, co to znaczy krajobraz górski, nadmorski czy jezior. Odwiedziliśmy nawet morskie głębiny i poznaliśmy ich mieszkańców.

Znamy już wszystkie litery, czytamy je i piszemy po śladzie; niektórzy z nas piszą samodzielnie. Świetnie też liczymy – to znak, że czas już iść do szkoły.

Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

• zachowujecie rozwagę w działaniu podczas pobytu na wakacjach czy w domu; dzieci uczą się przez naśladowanie;
  • podczas wakacyjnych wędrówek pokazujcie dzieciom piękno krajobrazów, ich różnorodność, pamiętając, że jesteśmy tam tylko gośćmi;
  • bawcie się literami i liczbami – wspólnie czytajcie i przeliczajcie, co się da.