Czerwiec – co słychać u Pszczółek?

Czerwiec – co słychać u Pszczółek?

Żegnamy przedszkole

Szanowni Rodzice!

Zakończyliśmy tydzień, w którym poznaliśmy nową wartość – odpoczynek, najczęściej kojarzony z wakacjami i czasem wolnym. W związku z tym dużo rozmawialiśmy o tym jak, gdzie, z kim wypoczywać i organizować ten czas.

To był też ważny tydzień z punktu widzenia przyrodnika i podróżnika, bowiem dzieliliśmy się informacjami na temat różnych środowisk: gór, morza, jezior, rzek. Nieodzownymi atrybutami naszych wędrówek były mapa, lornetka, kompas, wygodne buty, odpowiedni strój. Nie zapominaliśmy również o stosowaniu zasad bezpieczeństwa.

Ponadto liczyliśmy, przeliczaliśmy, ustalaliśmy kierunek wędrówek, a także mierzyliśmy objętość wody, badaliśmy, w której – słonej czy słodkiej – lepiej się pływa, co i gdzie tonie.

W naszej sali (która na chwilę zamieniła się w „murową piwnicę”) zabrzmiała góralska muzyka, do której akompaniowaliśmy i zatańczyliśmy w dwóch kołach.

Ustaliliśmy również, że dobrze jest się czuć jak ryba w wodzie oraz być zdrowym jak ryba, a raki niekoniecznie chodzą tylko tyłem i pokazują niektórym, gdzie zimują.

Powoli żegnamy przedszkole, przed nami już ostatni tydzień rozmów o odpoczynku i wreszcie sam odpoczynek – wakacje! 

Propozycje zabaw i form spędzania czasu w gronie rodzinnym:

  • Rozmowy o tym, co wydarzyło się w przedszkolu, o górach, morzu, jeziorze, rzece, ich znaczeniu dla życia człowieka oraz sposobach dbania o środowisko przez każdego człowieka, i małego, i dużego.
  • Zabawy w dzielenie wyrazów na sylaby, głoski, składanie sylab i głosek w wyraz (analiza i synteza) oraz wyklaskiwanie rytmu.
  • Przeliczanie przedmiotów według określonych cech, koloru, wielkości itp., dodawanie i odejmowanie, np. w trakcie pobytu w parku czy na placu zabaw z wykorzystaniem kamieni, patyków, liści, kwiatów.
  • Kontynuowanie zabaw z rytmami, układanie rytmów, przekładanie ich na ruch itp.
  • Czytanie opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek i recytowanie rymowanek.
  • Aktywny wypoczynek – spacery, zabawy na świeżym powietrzu, jazda na rowerze, rolkach.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status