Maj – co słychać u Pszczółek?

Baśnie, bajki, legendy.

Szanowni Rodzice!

• Przez cały tydzień kształtowaliśmy wartość dotyczącą szacunku do książek. Poznawaliśmy rolę książki w życiu codziennym. Opowiadaliśmy o swoich ulubionych bajkach, legendach. Znamy postacie z książek dla dzieci. Wiemy, co to jest morał i dlaczego jest on taki ważny.
  • Poznaliśmy głoskę ł. Potrafimy globalnie odczytać wyraz łapa. Wyszukiwaliśmy przedmioty, których nazwy zaczynają się wskazaną głoską, wyróżnialiśmy sylaby w wyrazach oraz dzieliliśmy wyrazy na głoski (niektórzy tropili litery w wyrazach).
  • Poznaliśmy liczbę 10. Dokładaliśmy i odkładaliśmy przedmioty do 10, liczyliśmy w zakresie 10, porównywaliśmy liczebność zbiorów.
  • Nasze zmysły pobudziła „Piosenka o książeczce”.
  • Sami robiliśmy prace plastyczno-techniczne: „Zwierzęta z wierszy” oraz „ Złota rybka”.
  • W przyszłym tygodniu będą nam potrzebne zdjęcia rodzin dzieci. Bardzo prosimy o przygotowanie i przyniesienie fotografii.

Propozycje zabaw i form spędzania czasu w gronie rodzinnym:

• Rozmowy o tym, co wydarzyło się w przedszkolu, o książkach.
  • Zabawy w dzielenie wyrazów na sylaby, głoski, składanie sylab i głosek w wyraz (analiza i synteza) oraz wyklaskiwanie rytmu.
  • Przeliczanie przedmiotów według określonych cech, koloru, wielkości itp., dodawanie i odejmowanie w trakcie różnych czynności i zabaw.
  • Zachęcanie do wspólnego odwiedzania miejsc związanych z kulturą: kin, teatrów, domów kultury, muzeów.
  • Kontynuowanie zabaw z rytmami, układanie rytmów, przekładanie ich na ruch itp.
  • Czytanie opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek i recytowanie rymowanek.
  • Aktywny wypoczynek – spacery, zabawy na świeżym powietrzu.