EU Code Week

Nasze przedszkole bierze udział w EU Code Week, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. Celem inicjatywy jest promowanie programowania i umiejętności cyfrowych w ciekawy i interesujący sposób. Nasze pierwsze wydarzenie w #CodeWeek pod nazwą „Biedronki programują z robotem Photon” obejmowało zajęcia z wykorzystaniem interfejsu programowania Photon Draw, który jest skierowany dla najmłodszych dzieci. Pomaga rozwijać zdolności manualne, orientację przestrzenną oraz rozumienie logiki wydarzeń „krok po kroku”. Przedszkolaki nauczyły się programować ruchy robota oraz zmieniać barwę jego oczu i czułek we wskazanych kwadratach na macie.

Czekają nas jeszcze 2 kolejne wydarzenia w ramach EU Code Week, zachęcamy więc do śledzenia naszej strony!