Poznajemy wskaźniki – zajęcia z innowacji

Poznajemy wskaźniki – zajęcia z innowacji

Ruszamy z kolejnymi zajęciami z innowacji!

Jak to możliwe, że dodając fioletowy płyn do trzech bezbarwnych płynów w każdym otrzymamy inny kolor?  Naszym sekretem jest sok z czerwonej kapusty, który jest wskaźnikiem, tj. wskazuje czy dany płyn jest kwasem (barwi się na różowo), zasadą (barwi się na niebiesko) czy substancją obojętną (barwi się na fioletowo). I już wszystkie przedszkolaki wiedzą, w którym kubeczku był ocet, soda i woda!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status