Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Przedszkolaki co roku obchodzą bardzo ważne święto – Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu wszyscy powinniśmy zastanowić się jak kruchy jest ekosystem Ziemi. Nasze codzienne przyzwyczajenia również mają wpływ na zmiany klimatu. Zwykłe czynności, takie jak gaszenie światła przy wychodzeniu z pokoju, czy wyjmowanie ładowarki z kontaktu mogą skutecznie przeciwdziałać globalnemu ociepleniu.

Ekologia jest zagadnieniem na które nasze przedszkole kładzie duży nacisk. Nie bez powodu marzec w naszej placówce był miesiącem ekologii, podczas którego dzieci uczyły się jak segregować śmieci, oszczędzać wodę oraz prąd. Wiele dodatkowych zagadnień było również poruszanych podczas projektu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status