Czerwiec – co słychać u Pszczółek?

Czerwiec – co słychać u Pszczółek?

Temat tygodnia: Dzień Dziecka

Drodzy Rodzice,

w minionym tygodniu rozmawialiśmy na temat praw dziecka. Dowiedzieliśmy się, że istnieje organizacja, która się nimi zajmuje (UNICEF) i która stworzyła Konwencję Praw Dziecka. Dowiedzieliśmy się także, kim jest Rzecznik Praw Dziecka. Malowaliśmy krainę szczęśliwych dzieci. Zastanawialiśmy się, w czym są podobne i czym różnią się dzieci z różnych krajów. Wymienialiśmy nasze sposoby na nudę, a także rozmawialiśmy na temat tego, kogo możemy nazwać przyjacielem i dlaczego warto mieć przyjaciół. W związku z Dniem Dziecka braliśmy udział w licznych grach, konkursach i zabawach. Ćwiczyliśmy przeliczanie w zakresie 10. Dokładaliśmy i odkładaliśmy elementy tak, by była ich podana liczba. Próbowaliśmy czytać wyrazy z poznanych liter: O, A, L, M, E, T, D, I, K, U, P, Y, B, N, S, R, G, C, J, W, F, Ł, Z.

Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem.

  • Wspólne świętowanie Dnia Dziecka – zabawy na świeżym powietrzu, wyjście do kina, na lody, salę zabaw itd.
  • Zabawy w przeliczanie w zakresie 10 dowolnych elementów.
  • Zabawy w wysłuchiwanie poznanych głosek.
  • Zabawy w wyszukiwanie w wyrazach poznanych liter.
  • Czytanie książek – opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status