Listopad- co słychać u Pszczółek?

Listopad- co słychać u Pszczółek?

Temat tygodnia: Ciepło i miło

Drodzy Rodzice,

gdy na zewnątrz jest coraz zimniej, często pada deszcz, a czasem nawet śnieg, szczególnie zwracamy uwagę na to, jak się ubierać, by było ciepło i sucho niezależnie od pogody. O tym rozmawialiśmy także w przedszkolu. Dowiedzieliśmy się, czym zajmuje się krawcowa i jakich przyborów krawieckich używa.

Zobaczyliśmy, że podobny kształt mają igły do szycia, igły na sośnie oraz te do strzykawki. W otoczeniu i na ilustracjach wyszukiwaliśmy przedmioty, których nazwy rozpoczynają się głoskąi. Kreśliliśmy po śladzie i rysowaliśmy w tunelu wzory, szlaczki i kształty literopodobne.

Bawiliśmy się w kalambury i odgadywaliśmy słowa, które pokazywały inne dzieci. Słuchaliśmy muzyki klasycznej wyrażającej np. spokój lub grozę. Tworzyliśmy zdania i rozwijaliśmy je przez dodawanie kolejnych słów. Przeliczaliśmy wyrazy w zdaniach.

Podczas zabawy doskonaliliśmy orientację w przestrzeni i posługiwaliśmy się określeniami: na, w, obok, za, przed.

Posługiwaliśmy się liczebnikiem głównym i porządkowym 3. Układaliśmy zbiory trzyelementowe – dorysowywaliśmy lub skreślaliśmy określone elementy.

W zabawach rytmicznych i muzycznych ruchem odzwierciedlaliśmy nastrój utworu muzycznego.

Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

  • Rozmowy o muzyce i nastroju, w jaki nas wprawia.
  • Zabawy w wystukiwanie rytmów różnymi przedmiotami.
  • Zabawy w ciepło / zimno z użyciem określeń: na, w, obok, za, przed.
  • Zabawy we wskazywanie pierwszego, drugiego, trzeciego przedmiotu w szeregu – różne przedmioty są układane w szeregu, dziecko mówi: Pierwszy jest…, Drugi jest…, Trzeci jest…, a potem przekłada pierwszy przedmiot na koniec szeregu i znów mówi: Pierwszy jest…, Drugi jest…, Trzeci jest…
  • Zabawy w wysłuchiwanie poznanych głosek (o,a,l,m,e,t,i) – dziecko słucha słowa i mówi, jaka głoska jest na początku lub na końcu.
  • Czytanie opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek i recytowanie rymowanek.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status