Styczeń – co słychać u Pszczółek?

Temat tygodnia: Babcia i Dziadek

Drodzy Rodzice,

w minionym tygodniu rozmawialiśmy na temat starszych ludzi, zastanawialiśmy się, dlaczego i jak powinniśmy im pomagać. Formułowaliśmy zasady kulturalnego zachowania wobec starszych osób. Rozmawialiśmy na temat roli, jaką odgrywają w życiu rodziny dziadkowie i rozmawialiśmy o ich zabawach z dzieciństwa. Malowaliśmy portrety swoich dziadków. Uczyliśmy się wierszy, rymowanek i piosenek z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przygotowaliśmy na tę okoliczność upominki i przedstawienie. Doskonaliliśmy umiejętność przeliczania w zakresie 4. Podczas zabaw matematycznych dokładaliśmy, odkładaliśmy, klasyfikowaliśmy, przeliczaliśmy i stopniowaliśmy wielkość w zakresie 4. Poznaliśmy literę b, B występującą w wyrazach: balon, Beata. Uczyliśmy się wysłuchiwać głoskę b na początku, w środku i na końcu podawanych wyrazów. Próbowaliśmy czytać wyrazy z poznanych liter: O, A, L, M, E, T, D, I, K, U, P, Y, B.

Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem.

• Wspólne przygotowanie upominków, laurek dla dziadków.
  • Wspólne zabawy na śniegu.
  • Zabawy utrwalające w pamięci kształt cyfry 4: wyszukiwanie przedmiotów zbliżonych kształtem do cyfry 4, pisanie cyfry 4 po piasku, kaszy, układanie cząstek warzyw i owoców w kształt cyfry 4.
  • Zabawy w wysłuchiwanie poznanych głosek, w tym w szczególności głoski b.
  • Zabawy w wyszukiwanie w wyrazach poznanych liter, w tym w szczególności litery B, b.
  • Czytanie książek – opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek.