Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z wydarzeń, które jest zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Patronką tego dnia jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka, która wiele swoich książek napisała właśnie dla dzieci. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa dla najmłodszych.

Dlaczego powinniśmy czytać książki naszym pociechom? Czytanie wspiera rozwój na wielu płaszczyznach, m. in. rozwój wyobraźni, empatii, ćwiczenie koncentracji i pamięci. Książki pomagają lepiej zrozumieć otaczającą je rzeczywistość, poszerzyć wiedzę o świecie, budować swój system wartości i kształtować wrażliwość moralną. Głośne czytanie dzieciom stymuluje rozwój mowy, wzbogacając zarówno czynny jak i bierny zakres słów. Istotne jest również budowanie silnej więzi z rodzicem – maluch, któremu mama czy tata czyta bajkę, przytulając go i poświęcając mu swój czas, czuje się bezpieczny, ważny, kochany.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status