Kodowanie z Małym Misiem

„Kodujemy razem z Małym Misiem” to 2 moduł projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Tym razem przedszkolaki z pomocą Misia Bruno poznały tajniki kodowania na dywanie jak i z użyciem tablicy multimedialnej.

Warsztat literacki dla dzieci dotyczy cyberbezpieczeństwa oraz zawiera : „Misiowy turniej łamigłówek logicznych”. Treść misiowych łamigłówek oparta była o autorskie zagadki Misiowej Mamy, ćwiczące umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, czyli kompetencji niezbędnych w codziennym życiu. Dzieci miały możliwość zaprezentowania własnych zainteresowań i na ich kanwie tworzenia zagadek, łamigłówek i zadań dla przedszkolaków.