Dzień Makaronu

Dzień Makaronu

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Makaronu. Przedszkolaki poznały wiele ciekawostek dotyczących makaronu. Potrawy z makaronu są znane i lubiane na całym świecie. Jest on zdrowym posiłkiem, bowiem makaron znajduje się na 3 poziomie piramidy zdrowia. Wiec w tym dniu, makaron królował nie tylko na stole, ale i w zabawie.  

Na początek dzieci poznały prosty przepis na makaron. Trzy składniki: mąka, jaja, woda. Teraz każdy przedszkolak wie jak makaron robi się.

Mieliśmy możliwość porównania kształtów i kolorów poprzez dotyk i wzrok. Poznaliśmy również tajemniczy sposób barwienia makaronu na różne kolory np. czerwony, niebieski, lub żółty. Następnie każdy przedszkolak wykonał swoją makaronową biżuterię. Ten dzień możemy zaliczyć do udanych!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status