Światowy Dzień Pszczoły

Światowy Dzień Pszczoły

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Na naszej planecie żyje około 20 tys. gatunków dziko żyjących pszczół. To bardzo pracowite i pożyteczne stworzenia. Do wyprodukowania 1 kg miodu, pszczoły muszą przysiąść około 4 miliony razy na kwiatach!

Przedszkolaki dowiedziały się, jakie znaczenie ma praca pszczół dla świata przyrody, poznały etapy rozwoju pszczoły, powstawania miodu oraz obserwowały życie toczące się w ulu. Zabawy ruchowe, muzyczne, zagadki, rebusy, działania matematyczne podkreśliły atrakcyjność zajęć. Ponadto wykonały piękne prace plastyczne! Zapraszamy do fotorelacji!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status