Dzień Pierwszej Pomocy

Dzień Pierwszej Pomocy

„Jedno połączenie, czy się domyślicie? Może uratować komuś cenne życie!  112 – numer ratunkowy każde dziecko zna!”

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. W czasie zajęć dowiedzieliśmy się w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Przedszkolaki poznały  również zawartość apteczki pierwszej pomocy i dowiedziały się w jakich wypadkach i w jaki sposób jej używać.  Na sam koniec zajęć najdzielniejsze przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy oraz dowiedziały się jak  układać poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej.  Na sam koniec zajęć dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające apteczki pierwszej pomocy.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status