Warsztaty „Las kluczem do dobrego klimatu”

W piątek 23 września przedszkolaki z grupy Pszczółki brały udział w warsztatach przyrodniczych pt. „Las kluczem do dobrego klimatu” realizowanych w ramach zadania projektu pod nazwą „Gmina Klucze dba o dobry klimat”. Warsztaty odbyły się na placu przedszkolnym. Dzieci poznawały przyrodę za pomocą wszystkich zmysłów; słuchali odgłosów przyrody, obserwowali za pomocą przyrządów optycznych polne koniki, kowaliki, mrówki, zbierali roślinki i sprawdzali ich zapach. Przygotowali polne obrazy, a także zbierali roślinki, które tworzyły u każdego inną nutę zapachową, którą zabierali w chusteczkowych sakiewkach do domu.

Warsztaty dały możliwość poznawania, odkrywania przyrody poprzez zabawę i doświadczenie. Była to ciekawa przygoda, a dzieci były zachwycone!