Bezpieczna droga do szkoły.

W naszej szkole i przedszkolu duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem.  Na początku każdego roku przedszkolaki oraz uczniowie klas młodszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. Dodatkowo organizowane są prelekcje na temat bezpieczeństwa we współpracy z Komisariatem Policji w Kluczach.

W ramach edukacji w tym kierunku odwiedził nas st. sierż. Mateusz Grabowski, który w  trakcie pogadanki zapoznał uczniów i przedszkolaków z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Podopieczni dowiedzieli się również jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych i poruszać się poboczami dróg. Funkcjonariusz podkreślał, jak istotne jest używanie elementów odblaskowych po zmroku, dzięki którym pieszy i rowerzysta jest widoczny na drodze.

Serdecznie dziękujemy za wizytę!