Dzień Patrioty

Dzień Patrioty

„Kto ty jesteś? Polak mały.

Jaki znak twój? Orzeł biały.

Gdzie ty mieszkasz? Między swemi.

W jakim kraju? W polskiej ziemi.

Czym ta ziemia? Mą ojczyzną.

Czym zdobyta? Krwią i blizną.

Czy ją kochasz? Kocham szczerze.

A w co wierzysz? W Polskę wierzę.”

Władysław Bełza

W naszym przedszkolu obchodziliśmy niezwykłe święto – Dzień Patrioty. W tym dniu przyszliśmy odświętnie ubrani. Towarzyszyły nam barwy biało-czerwone i symbole narodowe. Odkryliśmy znaczenie słów „niepodległość” , „ojczyzna”, „patriota”.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status