Dzień Motyla

Wiosna już do nas zawitała więc nadszedł czas by świętować… Dzień Motyla! W tym dniu przedszkolaki mogli przebrać się w te barwne owady i zacząć świętować! Wspólnie przygotowaliśmy makietę łąki, która posłużyła nam do ćwiczeń koordynacji wzrokowo-ruchowej. Naszym zadaniem było poprowadzenie motylka w tunelu tak, aby zgubił jak najmniej nektaru!

Kolejnym etapem naszych zadań, było poznanie etapów rozwoju motyla. Przeczytaliśmy bajkę  „Bardzo głodna gąsienica” oraz wyruszyliśmy na poszukiwanie ukrytych w szkole jaj motyla! Zagadki poukrywane w całej szkole doprowadziły nas do gabinetu… Pana Dyrektora! I Udało się! Odleźliśmy je! Na sam koniec zatańczyliśmy taniec motyli!

Cóż to był za dzień!