Pierwszy Dzień Wiosny i Światowy Dzień Zespołu Downa.

Pierwszy Dzień Wiosny i Światowy Dzień Zespołu Downa.

21 marca niesie dla przedszkolaków dwa ważne święta. Z jednej strony witamy na zielono panią Wiosnę, a z drugiej obchodzimy Dzień Zespołu Downa zwany również Dniem Kolorowej Skarpetki.

Kolorowe skarpetki, koniecznie nie do pary – to symbol niedopasowania społecznego, ale też genotypowego z jakim borykają się osoby cierpiące na zespół Downa. Data również nie jest przypadkowa, ponieważ wada genetyczna determinująca zespół Downa związana jest z występowaniem w 21 parze trzeciego chromosomu – stąd 21.03. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii!


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status