Dzień Świadomości Autyzmu

Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia, to dzień w którym obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym dniu przyświeca nam hasło „Zapal się na niebiesko dla autyzmu”. Pomimo, że przedszkola pracują w trybie zdalnym, nasze przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami nie zapomnieli o tym ważnym dniu! Biedronki, Pszczółki oraz Motylki odnalazły w swojej garderobie niebieskie ubrania oraz w geście solidarności narysowały niebieski balonik.

„Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Trudno jest nam nawet wyobrazić sobie, że sól jest kwaśna, śnieg parzy, a delikatne głaskanie powoduje silny ból. Ale tak właśnie może wyglądać świat osoby z autyzmem. I nie jest to ani gorsze, ani lepsze postrzeganie świata; jest po prostu inne i zasługuje na nasze zrozumienie.”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status