Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Jak co roku w kwietniu nasze przedszkolaki solidaryzują się z osobami ze spektrum autyzmu. W tym szczególnym dniu dominuje kolor niebieski, a dzieci biorą udział w zajęciach przybliżających sposób odbierania świata przez swoich kolegów dotkniętych spektrum autyzmu.

A czym jest autyzm? To zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status