Wrzesień – co słychać u Motylków?

Wrzesień – co słychać u Motylków?

Temat tygodnia: Jestem bezpieczny

Drodzy Rodzice,

Ten tydzień minął nam pod hasłem bezpieczeństwa. Wiemy, co należy robić, by bezpiecznie poruszać się w przestrzeni miejskiej, jak przechodzić przez ulicę. Rozumiemy, co oznaczają znaki drogowe. Omawialiśmy zawód policjanta, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, jak wygląda jego praca.

Rozmawialiśmy o wartości, jaką jest ODWAGA. Rozumiemy, że odważny jest ten, kto umie stanąć w obronie słabszego, pomaga innym i stara się pokonywać własne lęki i nieśmiałość.

Znamy nazwy figur geometrycznych, umiemy układać z nich różne ornamenty i wzory.

Poznaliśmy pierwszą literę (o, O), potrafimy znaleźć ją w różnych napisach i odczytać.

Badaliśmy właściwości dwutlenku węgla i umiemy sami zrobić doświadczenie z sodą i octem w domu.

Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

– warto prowadzić rozmowy na temat odwagi – pokonywania swoich lęków, pomagania innym, przyznawania się do winy (odwaga cywilna);

– bawić się figurami geometrycznymi – układanie powtarzających się ornamentów, obserwowanie w lusterku odbicia przedmiotów i symetrii niektórych z nich, zachęcanie do zabaw wymagających doświadczania i samodzielnego działania;

– czytać książki – opowiadania i wiersze – oraz rozmawiać na temat ich treści;

– wspólnie śpiewać piosenki.Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status