Światowy Dzień Zwierząt

W naszym przedszkolu świętowaliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Ponieważ nasze przedszkolaki kochają zwierzęta, zaprosiliśmy więc do naszego przedszkola psa, kota oraz świnkę morską! Wszystkie grupy przedszkolne dowiedziały się jak należy dbać o zwierzęta, czym je karmić oraz miały okazję chodzić z psem na smyczy oraz pobawić się z nim piłką!

Z tej okazji chcielibyśmy również zwrócić uwagę na wpływ zwierząt na rozwój małych dzieci, Więź dziecka ze zwierzęciem sprzyja kształtowaniu kompetencji społecznych, takich jak: komunikacja, nawiązywanie relacji z innymi, motywacja do pomocy innym, rezygnowanie z własnych zachcianek na rzecz innych.  Ponadto, zwierzęta mają niesamowity wpływ na rozwój emocjonalny dzieci – uczą empatii, czułości i troski.