Sensoryczna matematyka

Sensoryczna matematyka

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy zmysłami” w naszym przedszkolu przeprowadziliśmy zajęcia „Sensoryczna matematyka”. Utrwaliliśmy nazwy figur geometrycznych wykorzystując zmysł: smaku, dotyki i węchu. Dzieci odnajdywały figury w barwionej cieczy nienewtonowskiej, pachnących mandarynkami kulkach sensorycznych, ryżu oraz igiełkach sosny. Następnie dopasowywaliśmy do każdego z kształtu produkty spożywcze, które następnie smakowaliśmy. Przeliczaliśmy również pestki dyni.

Jesteśmy już pewni, że sensoryka to super sprawa!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status