Sensoryczna ozdoba

Zabawy sensoryczne dostarczają najmłodszym różnorodnych bodźców stymulujących ich zmysły. Część dzieci ma trudności z ich odbiorem, przetwarzaniem i reakcją na bodźce, które do nich płyną, dlatego tak ważne jest dostarczanie doznań zmysłowych i poszerzanie sensorycznego świata dziecka. Dlatego też w  ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu „Gramy zmysłami” przedszkolaki  wykonały  sensoryczne ozdoby choinkowe, a także sensoryczną choinkę.  Podczas zajęć aktywizowaliśmy zmysł wzroku i dotyku. Rekwizyty użyte w zajęciach posiadały różną strukturę, fakturę oraz zapach.