Wizyta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu

Wszyscy wiedzą, że każdy mały chłopiec marzy o tym, by zostać strażakiem!  Dlatego wiele emocji i radości sprawiła przedszkolakom wizyta w  Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia hełmu strażackiego oraz wejście do wozu bojowego.  Dzieci uczestniczyły w zajęciach w sali edukacyjnej „Ognik” , gdzie poprzez zabawę dowiedziały się jak prawidłowo wezwać pomoc podczas zagrożenia, jak zachować się podczas zadymienia oraz jak powinna poprawnie wyglądać ewakuacja. Biedronki, Motylki i Pszczółki zajęć poznały również znaki na które należy zwrócić uwagę podczas zagrożenia i ewakuacji.

Wszystkie grupy przedszkolne serdecznie dziękują strażakom za tak miłe spotkanie!