Zabawy sensoryczne

Zabawy sensoryczne pobudzają zmysły, oraz  zachęcają dzieci do wąchania, dotykania, słuchania i poznawania świata wokół. Takie namacalne doświadczanie otoczenia zachęca przedszkolaki do poznawania, odkrywania i rozwoju.  Tym razem w ramach projektu „Gramy zmysłami” przedszkolaki odkrywały zmysł smaku, dotyku i węchu. Smakowaliśmy różnego rodzaju produkty spożywcze, przeprowadziliśmy zabawy sensoryczne z użyciem kisielu i twardych cukierków oraz wybraliśmy się na pobliską łąkę, aby chłonąc zabaw ziół i kwiatów.

Cóż to była za przygoda!