Wycieczka przedszkola „Od ziarenka do bochenka”

Wycieczka przedszkola „Od ziarenka do bochenka”

19 czerwca wszystkie przedszkolaki wybrały się do Kuźniczki Nowej, aby poznać  historię „Od ziarenka do bochenka”.  Na miejscu czekała na nas nie lad przygoda! Obejrzeliśmy pokaz  zasiewu zboża, a także własnoręcznie przedszkolaki młócili zboże cepami oraz mielili ziarna na żarnach. Gdy mieliśmy już mąkę braliśmy udział w warsztatach przygotowania ciasta chlebowego oraz odpowiedniego przygotowania pieca do wypieku chleba. Gdy chleb był już w piecu mieliśmy czas, aby wyrobić masło domowym sposobem. W wolnym czasie udaliśmy się n a pobliską łąkę, aby zobaczyć pod lasem  prawdziwy paśnik. Dla chętnych dzieci czekała również nauka jazdy konnej!

Po degustacji naszego chleba pożegnaliśmy się z gospodarzami i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola! Serdecznie dziękujemy za gościnę Stowarzyszeniu Koń w Służbie Człowieka „HUSAR”!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status