Doświadczenie „Lampa lawa”

Doświadczenie „Lampa lawa”

W ramach innowacji „Przedszkolaki znają patenty, by rozwijać swoje talenty” wykonaliśmy kolejny eksperyment „Lampa lawa”. Z wykorzystaniem składników, które mamy w domu czyli oleju, wody i barwnika i musującej tabletki można wykonać doświadczenie, którego efekt łudząco przypomina zjawisko wykorzystywane w lampach. Swego czasu bardzo popularne były lampy typu lawa, które po włączeniu oprócz emisji światła cieszyły oko widowiskową wędrówką kolorowych baniek.

Zachęcamy do powtórzenia zabawy w domu!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status