Innowacja – ciecz nienewtonowska

Innowacja – ciecz nienewtonowska

W ramach innowacji „Przedszkolaki znają patenty, by rozwijać swoje talenty” wykonaliśmy kolejne zadanie – ciecz nienewtonowska. Ta masa zachwyca swoimi fizycznymi właściwościami nie tylko dzieci. Jeśli poddamy ja naciskowi zachowa się jak ciało stałe, a pozostawiona swobodnie „zmieni się” w ciecz. Zabawa angażuje zmysł dotyku, propriocepcji, wzroku oraz ćwiczy motoryką małą i koordynację wzrokowo-ruchową. W dodatku jest wykonana z dwóch ogólnodostępnych składników: mąki ziemniaczanej i wody.

Zapraszamy do zabawy!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status