Innowacja. „Skamieniałe mleko”

Innowacja. „Skamieniałe mleko”

Kolejny piątek w ramach innowacji „Przedszkolaki znają patenty, by rozwijać swoje talenty” upłynął nam w mlecznych klimatach.  Pij mleko, będziesz wielki! Chyba wszyscy wiedzą, że dzieci uwielbiają mleko. Ale co się stanie gdy do mleka dodamy ocet? Zaobserwujemy, że mleko natychmiast się „zważy”, zrobi się grudkowate – ponieważ w procesie tym ścina się białko, czyli kazeina.

No cóż, przedszkolaki otrzymały… skamieniałe mleko!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status